LISA VUNKI RASVAPÕLETUSELE

Kui palju peab tegema kardiot, et rasvaprotsent hakkaks märgatavamalt kahanema? Tegelikkuses tunduvalt vähem, kui sa arvata võid või ette kujutad. Pigem on küsimus mitte kui palju, vaid kuidas! Selle asemel, et sõtkuda tunde ellipsil või jooksulindil, püüdes meeleheitlikult põletada kaloreid, kasuta see aeg ära nutikamalt ja tulemuslikumalt.lisa_vunki_rasvapoletusele_pilt

„Ühtlases tempos kardiotrennil on alati oma koht, ning kindlasti pole tegu tühjalt raisatud aja või mõnusa äraolemise ajaviitega spordisaalis. Kuid kui sinu eesmärgiks on märkimisväärne rasvapolstri kahandamine, siis kahjuks ühtlases tempos kardiost ei piisa, et sihile jõuda, vaid kasutada tuleb teist strateegiat. Ning jõutreeningust tõhusamat viisi pole,“ ütleb Gunnar Peterson, Beverly Hillsi nõutud treener, kelle klientide nimekirjas on ka Kim Kardashian, Minka Kelly ja paljud teised.

Nendel päevadel, kui pead valima kas jõu- või kardiotreeningu vahel, on otsusetegemine lihtne. „Kui võrrelda treeningujärgset kalorite nn järelpõlemist, siis jõutreening annab oluliselt võimsama ja kauakestvama tulemuse, võrreldes ühtlases tempos tehtud kardiotreeninguga,” seletab Peterson. „Jõutreening annab ka jäävamad tulemused ning seega lõikad rohkem kasu pikemas perspektiivis, vaadatuna keharasva kahandamise vaatevinklist.”

Kuid tehes valiku kardio kasuks, siis valitud treeninguviis määrab ära, kas saad rasvapõletusele hoo sisse või mitte, ning kas säilitad samal ajal lihasmassi või, otse öeldes, laristad selle pika kardiosessiooni jooksul ära. „Vali nutikas treeningviis ning rasvapõletuse käivitamiseks võta kasutusele kiired sprindid ja intervallid,” soovitab Peterson. „Kasuta alati seda taktikat, kui teed kardiotrenni, olenemata vahendist või viisist, kuidas sa seda sooritad – olgu see jooksulint, stepper või metsarada.

Rasvarakud on tõrksad ning nende ülesanne on rasva ladustada, mitte kulutada, seetõttu tuleb olla nutikas ja kasutada erinevaid taktikaid, et need üle kavaldada ning oma eesmärgid täita. Et olla tõsiselt hea vastane oma nn rasvarindele, tuleb võtta kasutusele kombineeritud strateegia, mis hõlmab nii jõu-, intervall- kui ka ühtlases tempos kardiotreeninguid.

Loe pikemalt: www.hers.ee

Leave a comment

Your email address will not be published.


*